خیلی خوش امدید

هرگونه کپی برداری از مطالب اینجا با هر شیوه و روشی ازاد ومجاز است

گنگم استایل باز هم رکورد شکست، ۱ میلیارد بازدید کننده در یوتیوب

"گنگنم استایل" نخستین ویدیویی است که در یوتیوب بیش از یک میلیارد بیننده داشته است. این ویدیو، همچنین تا پایان آذر ماه با بیش از پنج میلیون "لایک" به عنوان محبوب‌ترین ویدیوی وبسایت یوتیوب در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

موزیک ویدیوی کره‌ای گنگم استایل که در ماه ژوئیه سال جاری منتشر شد، موجب معروفیت جهانی خواننده آن یعنی "سای" شده است. رکورددار قبلی، جاستین بیبر، خواننده بریتانیایی بود که قبل از گنگنام استایل بیشترین بیننده را داشت.

کمپانی گوگل که مالک یوتیوب است، می‌گوید که این موزیک ویدیو به طور متوسط هفت تا ده میلیون بار در روز توسط کاربران اینترنت دیده شده است.

نام این موزیک ویدیو از محله‌ای در حاشیه شهر سئول، پایتخت کره جنوبی برگرفته شده است و در آن چهره اصلی با افراد مختلف در مکان‌های گوناگون و در وضعیت‌های متنوع می‌رقصد.

نسخه‌های متعددی از گنگنم استایل ساخته و در نقاط مختلف جهان کپی‌برداری شده که در آنها چهره‌های شناخته‌شده دنیا، ایفای نقش می‌کنند.

از جمله دانشجویان دانشگاه معتبر ام‌آی‌تی در شهر بوستون آمریکا، نسخه‌ای مشابه از گنگنم استایل ساخته‌اند که در آن نوآم چامسکی، پروفسور سرشناس آمریکایی هم حضور دارد. در نسخه‌های دیگر باراک اوباما و بان کی‌مون هم دیده می‌شوند. گفته می‌شود که همین کپی‌برداری‌ها از عوامل موفقیت این موزیک ویدیو بوده است.

گنگنم استایل چندی پیش جایزه معتبر ام تی‌وی اروپا را به خود اختصاص داد و موزیک ویدیوی سال شد.

این ویدیو هم اکنون در ۲۸ کشور جهان هم به رتبه نخست جدول موزیک ویدیوها راه یافته است.


+ نوشته شده در  یکشنبه سوم دی ۱۳۹۱ساعت 0:51  توسط لبخند رویایی  |